Wypisanie artykułów z serwisu: ' Lotnisko'

Rząd w całości poparł Gdynię w sporze o lotnisko

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej zdecydował się w całości poprzeć Gdynię w sporze sądowym z Komisją Europejską dotyczącym lotniska. Po wielu miesiącach Rada Ministrów RP uznała wszystkie argumenty miasta, które broniło zasadności i legalności inwestycji, polegającej na przebudowie lotniska wojskowego Gdynia - Oksywie w lotnisko cywilno – wojskowe.

Polski rząd popiera skargę Gdyni ws. lotniska Gdynia-Kosakowo

Rząd polski poparł skargę Gminy Gdynia do Sądu Unii Europejskiej w sprawie decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej lotniska Gdynia - Kosakowo. Rząd zapoznał się z zarzutami, jakie sformułowała Gdynia i uznając ich słuszność podjął decyzję dotyczącą udziału w procesie i wsparcia miasta, w celu obrony interesu państwa polskiego. Rząd RP, wystąpił do Sądu Unii Europejskiej z wnioskiem o przyjęcie interwencji ubocznej.

Sopot i Gdańsk pomogą Gdyni budować lotnisko. Trójmiasto nareszcie razem

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta.

Władze Wejherowa i Redy popierają lotnisko

Mimo negatywnej decyzji Komisji Europejskiej, władze Gdyni i Kosakowa nie zamierzają rezygnować z kontynuacji budowy lotniska. Uważają ten projekt za rentowny i uzasadniony ekonomicznie. Z Gdynią solidaryzują się sąsiedzkie gminy-podaje Dziennik Bałtycki.

Lotnisko: serwis Urzędu Miasta Gdyni. Konferencja prasowa

- My jesteśmy przekonani i to przekonanie podtrzymujemy, że ten projekt jest uzasadniony ekonomicznie, nie tylko w kategoriach biznesowych, ale także, a może przede wszystkim z punktu widzenia wartości jaką tworzy dla całego regionu, budując nowy potencjał gospodarczy jakości życia w naszym regionie. - powiedział prezydent Gdyni Wojciech Szczurek na konferencji prasowej poświęconej sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo.

Struk, Adamowicz i Karnowski jednym głosem. Odpowiedź Szczurka

Oświadczenie prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Warszawa.Konferencja prasowa poświęcona sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo

Konferencjęa prasowa, poświęcona sprawie lotniska Gdynia-Kosakowo w kontekście wydanej przez Komisję Europejską i ogłoszonej 11 lutego bm. decyzji nakazującej "odzyskanie od portu lotniczego Gdynia-Kosakowo nienależnie wypłaconej pomocy państwa".

Wideo 100 mln zł do zwrotu.Pomoc publiczna dla gdyńskiego lotniska niedozwolona

Komisja Europejska uznała, że finansowe wsparcie na przekształcenie lotniska z wojskowego w cywilne zostało przyznane niezgodnie z unijnymi zasadami. Pieniądze na inwestycje przekazały samorządy miasta Gdyni i gminy Kosakowo-podało Radio Gdańsk.

Lotnisko: Biedroń i Gardias do Szczurka

Kolejny list otwarty do prezydenta Gdyni.

Lotnisko: Sprostowanie i stanowisko Gdyni oraz Kosakowa

Sprostowanie Komisji Europejskiej :żadna decyzja w sprawie lotniska Gdynia - Kosakowo jeszcze nie zapadła.

Lotnisko: Horała odpowiada Szczurkowi

To będzie temat na miesiące do wyborów. Kolejny głos w sprawie: radny Marcin Horała odpowiada na list prezydenta Wojciecha Szczurka.

List otwarty Wojciecha Szczurka do polskich polityków i dziennikarzy - Brońmy polskich interesów

Prezydent Gdyni apeluje przed wyborami do Europarlamentu.
  • « Poprzednie
  • 1
  • Następne »