Wypisanie artykułów z listy: Gdynia

Szokujące informacje o Gdyni albo pożytki z dyktatury oświeconej

Najpierw oficjalny komunikat, potem obrazki a na końcu komentarz rozwijający tytuł artykułu.

16-17.08 Gdynia 1988-2018: Druga fala. Koncert w Trójce

Młodzież i wykonawcy w wieku średnim na nowo odczytują brzmienie Cyników z Wybrzeża.

Foto Gdynia: Chcą rozmawiać ze Szczurkiem o uchwale klimatycznej

Aktywiści złożyli dzisiaj, 12 sierpnia 2019 r., petycję z prośbą o spotkanie z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem w celu dyskusji nad przygotowywaną uchwałą klimatyczną, która jest społecznym projektem wypracowywanym w Pomorskiej Inicjatywie Klimatycznej.

WideoRecenzja Zawartość Kafki w Kafce, czyli na obrzeżach miasta z morza i marzeń. O "Próbach Józefa K." Teatru Stajnia Pegaza

Recenzja dygresyjna.

Wideo Adepci Baduszkowej proszą o wsparcie w nagraniu płyty

Adepci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni chcą wydać płytę, na której znajdzie się 17 autorskich piosenek przygotowanych w ramach projektu PRESS JAZZ.

Foto11.08 Science Cafe dla dorosłych: Trafiony, zatopiony – amunicja na dnie Bałtyku, CN Experyment

Jak zwykle spotkaniu z naukowcem towarzyszyć będą przygotowane przez edukatorów EXPERYMENTu warsztaty. Uczestnicy w trakcie własnoręcznie wykonanych doświadczeń przekonają się m.in. czym jest rdza, w jaki sposób korodują osiadłe na dnie metalowe przedmioty i jaki wpływ na ten proces ma słona woda. Przetestują operację podnoszenia niebezpiecznych substancji z dna. Jak można przypuszczać, niewłaściwe jej wykonanie może mieć fatalne konsekwencje.

7-8.09 Festiwal Dzieci, Gdynia - Park Kolibki

Zacznijmy rok szkolny w pięknym stylu! Zapraszamy na pierwszy na Pomorzu Festiwal Dzieci. Już 7 i 8 września Park Kolibki w Gdyni zamieni się w kipiące życiem, energią i kolorami miejsce, które porwie wasze pociechy w wir świetnej zabawy - namawiają organizatorzy nowego festiwalu.

Panorama Kina Polskiego na 44. FPFF

Dziesięć pełnometrażowych filmów zostanie zaprezentowanych w sekcji Panorama Kina Polskiego podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Foto Gdynia zajechana*

Miasto Wspólne krytycznie, ale przede wszystkim konstruktywnie o problemie parkingowym w Gdyni.

Gdynia: Jerzy Zając przechodzi na emeryturę

Zmiana warty w gdyńskim magistracie.

Foto Szczury (w Gdańsku)

Zbigniew Sajnóg o gdańskich szczurach.

20 filmów w Konkursie Głównym 44. FPFF

Komitet Organizacyjny 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdecydował o włączeniu do Konkursu Głównego następujących filmów rekomendowanych przez Zespół Selekcyjny:

Filmy w Konkursie Głównym 44. FPFF

Szesnaście pełnometrażowych filmów fabularnych zakwalifikowało się do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Będą one rywalizować o Złote Lwy i Srebrne Lwy oraz o pozostałe nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe.

Gdynia: Maja Wagner nową naczelniczką Wydziału Kultury UM

Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdyni od 1 sierpnia będzie miał nową naczelniczkę – stanowisko po Włodzimierzu Grzechniku przejmie Maja Wagner, od 2014 roku przewodnicząca Komisji Kultury w Radzie Miasta Gdyni, a od 2015 roku także pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. kultury.

Wideo 21-28.07 Ladies’ Jazz Festival 2019, Gdynia/Wejherowo

21-28 lipca największe święto kobiecej muzyki! 15 edycja Ladies’ Jazz Festival w Gdyni Występują: Angelique Kidjo z zupełną nowością – płyta Celia, Beth Hart i Luisa Sobral (jedyne koncerty w Polsce), Madeleine Peyroux z genialnym Anthem, Nouvelle Vague podobnie jak festiwal obchodzące swoje 15-lecie Krystyna Stańko z Orkiestrą i rewelacyjną płytą Aquarius, a poza tym konkurs o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival 2019!