Wypisanie artykułów z listy: Informacje

Wideo Szopki Świętojańskie za rok 2019

Nowa gazeta, nowe szopki!

Foto Widziane z Gdańska: Gdańskie Święto Wojska Polskiego – 14 sierpnia 2019 roku

Maciej Żakiewicz był dzisiaj na Gdańskim Święcie Wojska Polskiego.

Internet dla każdego! – rusza konkurs dla gmin

120 000 000 złotych - to kwota, którą przeznaczamy na nasz nowy projekt – „Internet dla każdego”. Hotspoty, czyli punkty z bezpłatnym WiFi pojawią się m.in. w parkach, na skwerach, dworcach, w domach kultury i bibliotekach.

Foto Gdynia: Chcą rozmawiać ze Szczurkiem o uchwale klimatycznej

Aktywiści złożyli dzisiaj, 12 sierpnia 2019 r., petycję z prośbą o spotkanie z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem w celu dyskusji nad przygotowywaną uchwałą klimatyczną, która jest społecznym projektem wypracowywanym w Pomorskiej Inicjatywie Klimatycznej.

FRAG odpowiada Olejniczakowi: Gdzie są gdańskie ruchy miejskie?

Karol Spieglanin i Paweł Mrozek z Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej o ruchach miejskich w Gdańsku. W kolejce czekają następne głosy:)

Foto Co widać?

Zbigniew Sajnóg wszedł na taras i wrócił zaraz. Z refleksją.

FotoWideo Babcie dla Klimatu: Bez refleksji nie mamy szans

Założycielka nieformalnej grupy „Babcie dla Klimatu” w refleksji dotyczącej nas wszystkich.

Miejskie kung fu: Gdzie są gdańskie ruchy miejskie?

Dariusz Olejniczak o bardzo ważnym problemie w Gdańsku. Czy tylko w Gdańsku? To już zupełnie inna historia, ale teraz o Gdańsku. Mamy nadzieję, że wywiąże się dyskusja na ten temat, chętnie służymy łamami.

Go, GOKi, go!

Cyfryzacja Gminnych Ośrodków Kultury nabiera tempa. Zainteresowanie naszym projektem jest naprawdę duże - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Foto11.08 Science Cafe dla dorosłych: Trafiony, zatopiony – amunicja na dnie Bałtyku, CN Experyment

Jak zwykle spotkaniu z naukowcem towarzyszyć będą przygotowane przez edukatorów EXPERYMENTu warsztaty. Uczestnicy w trakcie własnoręcznie wykonanych doświadczeń przekonają się m.in. czym jest rdza, w jaki sposób korodują osiadłe na dnie metalowe przedmioty i jaki wpływ na ten proces ma słona woda. Przetestują operację podnoszenia niebezpiecznych substancji z dna. Jak można przypuszczać, niewłaściwe jej wykonanie może mieć fatalne konsekwencje.

Rumia: Zmodernizowany stadion jest do dyspozycji mieszkańców

Zakończyły się prace związane z modernizacją stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. To oznacza, że obiekt został przekazany do dyspozycji mieszkańców. Inwestycja, łącznie z kanalizacją burzową, kosztowała ponad 5 milionów złotych.

7-8.09 Festiwal Dzieci, Gdynia - Park Kolibki

Zacznijmy rok szkolny w pięknym stylu! Zapraszamy na pierwszy na Pomorzu Festiwal Dzieci. Już 7 i 8 września Park Kolibki w Gdyni zamieni się w kipiące życiem, energią i kolorami miejsce, które porwie wasze pociechy w wir świetnej zabawy - namawiają organizatorzy nowego festiwalu.

Foto Gdynia zajechana*

Miasto Wspólne krytycznie, ale przede wszystkim konstruktywnie o problemie parkingowym w Gdyni.

Gdynia: Jerzy Zając przechodzi na emeryturę

Zmiana warty w gdyńskim magistracie.

Miejskie kung fu: Polityka miejska, polityka historyczna, polityka…

Dariusz Olejniczak o ważnej sprawie dla naszej tożsamości. 1 września może jeszcze bardziej pogłębić podziały w Gdańsku i nie tylko - ale czy musi?