Wypisanie artykułów z listy: Polityka Kategoria: Polityka Ogólne

PiS wygrywa wybory prezydenckie w Elblągu

Wybory prezydenta Elbląga- dla Prawa i Sprawiedliwości-podaje Radio Gdańsk.

Bronisław Komorowski jest trendy

Mijają dwa lata od zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Choć na początku kadencji wiele osób miało uwagi co do medialności głowy państwa, to dzisiaj śmiało można powiedzieć, że były to wątpliwości nieuzasadnione. Analiza przeprowadzona przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wyraźnie pokazuje, że Bronisław Komorowski jest jedną z najbardziej medialnych osób w Polsce. Komorowski jest także trendy w mediach społecznościowych.

Taśmy PSL to nic. Już krążą nagrania, które zmiotą PO

Oprócz taśm PSL krążą pogłoski o jeszcze dwóch innych, nieporównywalnie groźniejszych dla PO. Według jednej z teorii nagranie PSL miało być jedynie wstępem do ataku na Donalda Tuska - donosi Newsweek.

Wojciech Szczurek najuboższym prezydentem w Polsce

Gazeta Wyborcza przyjrzała się majątkom prezydentów największych miast w Polsce.

Aniołek Kaczyńskiego chce krzyża w samolotach

Jolanta Szczypińska, bliska współpracownica Jarosława Kaczyńskiego i posłanka PiS ze Słupska wystosowała w tej sprawie list do prezesa LOT-u.

Celebryci do Senatu. "Wojewódzki" z list PSL

Ludowcy w jesiennych wyborach postawią na celebrytów, którzy powalczą o mandat senatorski w Warszawie.

Kaczyński do Tuska: Bezpieczeństwo żywnościowe Polaków zagrożone

O pilne działania w obszarze rolnictwa o podstawowym znaczeniu dla codziennego życia obywateli, apeluje w liście do premiera Donalda Tuska prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem zagrożone jest bezpieczeństwo żywnościowe Polaków.

Po odrzuceniu sprawozdań finansowych PiS i SLD: "To uderzenie w opozycję"

PiS: to uderzenie w opozycję! SLD: zbyt restrykcyjnie stosowane prawo! To reakcje polityków na decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdań finansowych dziewięciu komitetów wyborczych, m. in. Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorza Napieralskiego, Janusza Korwin-Mikkego i Andrzeja Leppera. Kolejne ugrupowania polityczne już odwołują się od decyzji PKW.

Pisobusy ruszą w maju?

Odliczanie trwa! Wybory parlamentarne już jesienią więc partie zwierają szeregi. Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie kampanię wyborczą 14 maja, a w Polskę ruszą… pisobusy.

Jeden podpis i 304 euro w kieszeni europosła

Polscy europosłowie mogą sobie całkiem nieźle dorobić także na obecności w krajowym Sejmie. Wystarczy, że pojawią się na posiedzeniu komisji ds. UE, złożą podpis na liście obecności, a na ich konta wpływa dieta w wysokości 304 euro. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w rozmowie z portalem tvp.info przyznał, że takie zachowanie nie może być tolerowane i musi powstać tzw. Kodeks Postępowania Posłów.

Ślady po śmierci Blidy nie były zacierane

Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła śledztwo dotyczące nieprawidłowości przy zabezpieczeniu śladów i dowodów na miejscu zdarzenia po śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Według prokuratury nie ma dowodów na to, że ślady i dowody były zacierane.

PO składa doniesienie na Kaczyńskiego

Śląska Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o opinię utożsamiającą „śląskość” z „opcją niemiecką”. Tymczasem PiS twierdzi, że słowa te zostały źle zrozumiane i wyjęte z kontekstu.

Sondaż PR: PJN i ruch Palikota poza Sejmem. Wielu bez faworyta

Grupę niezdecydowanych zasilają głównie wyborcy PO - mówi Marcin Duma, szef firmy sondażowej Homo Homini. W porównaniu z poprzednim badaniem wyniki niewiele się różnią.

Komorowski sam przyznał sobie nagrodę

Ostatniego dnia pełnienia funkcji marszałka Sejmu, Bronisław Komorowski dostał nagrodę wynoszącą 22 tys. zł. Pozostali członkowie Prezydium Sejmu - wicemarszałkowie - też otrzymali nagrody po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nagrodzeni premie przyznali sobie...sami. Sprawę ujawnił „Superexpress”.

Srebrne usta dla Pawlaka za "zieloną stronę mocy"

- Najważniejsze, że jesteśmy po zielonej stronie mocy - tą wypowiedzią wicepremier i szef ludowców Waldemar Pawlak zwyciężył w plebiscycie radiowej Trójki i zdobył Srebrne Usta - nagrodę za najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź polityka.
  • « Poprzednie
  • 1
  • 2
  • ...
  • 5
  • 6
  • Następne »