Wypisanie artykułów z listy: Polityka Kategoria: Polityka Gdańsk

Ruchawki przedwyborcze w Gdańsku: O co chodzi Adamowiczowi, Wałęsie, Płażyńskiemu i Jachlewskiej?

Kolejny tekst polityczny w naszym serwisie przedwyborczym Zapraszamy do nadsyłania tekstów i dyskusji na Facebooku (na gazecie komentowanie jest utrudnione ze względów technicznych i praktycznych).

RAZEM: Samorządy muszą stać na straży praw kobiet

W 99. rocznicę wywalczenia praw wyborczych przez Polki, okręgi gdański i gdyński Partii Razem upomniały się o wprowadzanie polityki antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej przez samorządy Województwa Pomorskiego. W tym celu odbyła się konferencja prasowa pod Urzędem Marszałkowskim w Gdańsku - informuje partia RAZEM

Znajomy premiera ogłosił, że jest gejem. Teraz walczy z dyskryminacją

Radomir Szumełda to trójmiejski biznesmen, który prowadzi klub i restaurację. Od 2005 roku aktywnie działa w Platformie Obywatelskiej, a podczas ostatnich wyborów otarł się o mandat poselski. Dzięki wywiadowi, udzielonemu jednej z lokalnych gazet, jest również autorem najgłośniejszego "coming outu" w Trójmieście.

Prezydent Miasta Gdańska odpowiada posłowi PiS

Poseł Andrzej Jaworski wypowiadał się w ostatnich dniach w sprawie "układu gdańskiego". Poniżej zamieszczamy odpowiedź Pawła Adamowicza i treść listu posła PiS.

Jerzy Borowczak uniewinniony od zarzutów w „aferze koszulkowej”

Po blisko 2 latach od zdarzenia, sprawa tzw. „afery koszulkowej” znalazła swój finał. Sąd Rejonowy w Gdańsku postanowił uniewinnić Jerzego Borowczaka od zarzutu agitacji wyborczej w budynku administracji państwowej. Tym samym sąd uznał zasadność wniosków obrony i nie dopatrzył się w zdarzeniach z 24 czerwca 2010 roku, czynów niezgodnych z prawem.

Borowczak zrzekł się immunitetu

Zrzekł się immunitetu poselskiego poseł PO z Pomorza Jerzy Borowczak. Będzie mógł razem z czterema radnymi PO odpowiadać przed sądem w sprawie tzw. „afery koszulkowej”.

[Wideo] Sejmik: Lista PO w okręgu 3

Prezentacja kandydatów Platformy Obywatelskiej.

Lech Wałęsa może zapoznać się ze swoimi aktami IPN -uznał Trybunał Konstytucyjny

Lech Wałęsa chce zapoznać się z dotyczącymi jego osoby aktami IPN.

PiS przebudowuje lokalne struktury w okręgu gdańskim

Prawo i Sprawiedliwość powołało w okręgu gdańskim nowych pełnomocników powiatowych partii. W ten sposób przebudowuje lokalne struktury i przygotowuje się do nadchodzących wyborów samorządowych.

O "Bolku" w rocznicę Sierpnia ’80

Sąd już ocenił, czy Lech Wałęsa współpracował z SB. Ale werdykt w tej sprawie chce ogłosić dopiero 31 sierpnia.

Abp Głódź porównuje L. Kaczyńskiego do Narutowicza i Mościckiego

W Warszawie chodzi o "postawienie pomnika narodowego, bo tragedia była narodowa" - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" abp. Sławoj Leszek Głódź. Dodał, że "zasłanianie się tabliczką jest oszukiwaniem samego siebie".

Koalicja partii lewicowych i PSL w Gdańsku

Pięć partii - SLD, Socjaldemokracja Polska, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Zieloni 2004 oraz PSL - wystartuje wspólnie w wyborach samorządowych w Gdańsku.

Kurski zamierza licytować swoje BMW zajęte przez komornika

Chyba będę licytował własny samochód - mówi w rozmowie z reporterem TOK FM Jacek Kurski. Luksusowe BMW europosła zajął komornik po przegranej sprawie sądowej z "Gazetą Wyborczą". 7 lipca auto ma być wystawione na licytację za ponad 70 tysięcy złotych.

Informacje z prawej strony

Oto pierwsze ujawnienie w naszej gazecie Flipa Stankiewicza, jednego z najaktywniejszych ludzi w polskim internecie, polityka PiS.
  • « Poprzednie
  • 1
  • Następne »