Autobusy linii 121 w kursach z Kaczych Buków do Karwin Tuwima (przez Chwarzno i Witomino) kursować będą objazdem: od przystanku „Kameliowa” ul. Rdestową, Nowowiczlińską, Chwaszczyńską, Obwodnicą i Chwarznieńską do pętli „Chwarzno Sokółka”, skąd - po zawróceniu - dalej stałą trasą linii.
Na trasie objazdu obowiązywać będą jedynie przystanki: „Dąbrowa Centrum”, „Anyżowa”, „Dąbrowa Tesco” i „Wiczlińska”.
Autobusy linii 147 kursować będą na skróconej trasie, z/do Dworca Morskiego (lub Dworca Gł. PKP) do/z pętli „Wiczlino Działki I”.
Autobusy linii 172 kursować będą objazdem:
– w kierunku Śródmieścia od przystanku „Potok Wiczliński” do przystanku „Dąbrowa Tesco” ul. Wiczlińską, Chwarznieńską, Obwodnicą, Chwaszczyńską i Nowowiczlińską,
– w kierunku Wiczlina od przystanku „Dąbrowa Tesco” do przystanku „Wiczlino Skrzyżowanie” ul. Nowowiczlińską, Chwaszczyńską, Obwodnicą, Chwarznieńską i Wiczlińską.
Na trasie objazdu w obu kierunkach obowiązywać będą wszystkie przystanki innych linii, z wyjątkiem pętli „Chwarzno Sokółka”.
Na pętli „Chwarzno Apollina” autobusy w kierunku Śródmieścia będą się zatrzymywać na przystanku linii K w kierunku Kaczych Buków. Na pętli „Dąbrowa Tesco” autobusy w kierunku Wiczlina będą się zatrzymywać nie przy dyspozytorni, ale na przystanku linii K w kierunku Chwarzna i Obłuża.
Większość odjazdów linii 172 z Wiczlina Niemotowa zostanie przyspieszona o 6 minut w stosunku do stałego rozkładu jazdy (dzięki czemu zachowane zostaną godziny przyjazdów do śródmieścia). Przyspieszone zostaną także pierwsze kursy do Wiczlina rozpoczynające się od pętli „Dąbrowa Tesco” oraz pierwszy kurs z Dworca Gł. PKP w soboty.
W kursach linii 172 z Kaczych Buków do Śródmieścia trasa i rozkład jazdy nie ulegną zmianie.
Autobusy linii N20 w kursach na Dąbrowę od przystanku „Wiczlino Działki” do pętli „Dąbrowa Tesco” będą kursować objazdem, ul. Wiczlińską, Chwarznieńską, Obwodnicą, Chwaszczyńską i Nowowiczlińską. Na trasie objazdu nie będą obowiązywać żadne przystanki.
Kurs linii N20 normalnie wykonywany o godz. 23.55 z pętli „Dąbrowa Tesco” na Pustki Cisowskie (przez Wiczlino, Chwarzno, Witomino i Śródmieście) będzie się rozpoczynać od pętli „Chwarzno Sokółka”, o godz. 0.07.
Kursy zjazdowe 700 z pętli: „Wiczlino Niemotowo”, „Wiczlino Działki I” i „Chwarzno Sokółka” będą wykonywane przez Chwarzno i Obwodnicę, ul. Wiczlińską, Chwarznieńską, Obwodnicą i ul. Chwaszczyńską.
Na trasie objazdu w tych kursach obowiązywać będą wszystkie przystanki innych linii, przy czym w kursach z Wiczlina autobusy nie będą zajeżdżać na pętlę „Chwarzno Sokółka”, natomiast na pętli „Chwarzno Apollina” autobusy będą się zatrzymywać na przystanku linii K w kierunku Kaczych Buków.
W związku ze zmianami na ww. liniach skróceniu ulegnie również kurs linii 760, wykonywany normalnie o godz. 17.45 w dni powszednie z pętli „Chwarzno Sokółka” – tymczasowo będzie się rozpoczynać od pętli „Chwarzno Apollina” o godz. 17.50.